Articles Comments

Leki suplementy diety i kosmetyki » Uncategorized » Weźmy pod uwagę witamina – o tym powinno się wiedzieć

Weźmy pod uwagę witamina – o tym powinno się wiedzieć

Advertisment

zdrowie

Powiedzmy szczerze, że Witamina to być może jeden z tych produktów ktore należy omówić. Zróbmy to na tych łamach. Owa nasza charakterystyka nie jest nudna.
Zainicjujmy rozważania od tego, że zdrowie to inaczej stan pełnego, dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i ogólnoludzkiego, a nie tylko jako nieobecność choroby ewentualnie zniedołężnienia. W ostatnich latach formuła ta została dopełniona o sprawność wiedzenia produktywnego życia społecznego i materialnego” a także wymiar duchowy
Czyli opiszmy witamina.
  Składceluloza- substancja wypełniajaca,foforany wapnia- substancja wypełniająca, sole magnezowe kwasów tłuszczowych- substancja przeciw zbrylająca,poliwinylopirolidon- stabilizator, ryboflawina(wit.B2),dwutlenek krzemu- substancja przeciwzbrylająca.  DawkowanieZalecana do spożycia porcja dzienna: 1 tabletka 1 raz dziennie.  OstrzeżenieNie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników preparatu. Ważne może być stosowanie zbilansowanej ,zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.  OpisPreparat wskazany w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na witaminę B2.Witamina B2:wpływa korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowegopomaga zachować zdrową skórę i utrzymać prawidłowy stan błon śluzowychprzyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu żelaza Wciąż jeszcze jedynie parę istotnych twierdzeń na temat polepszania naszej diety. WHO podkreśla ważne znaczenie leczenia właściwego niefarmakologicznego poprzez zmianę stylu życia. Jako metody sprawdzone, o skuteczności potwierdzonej wynikami odpowiednich programów badawczych, wymienia sie redukcje nadwagi, odpowiednią aktywność fizyczna, ograniczenie spożycia alkoholu, zwiększoną podaż świeżych owoców i warzyw, zmniejszenie ilości tłuszczów nasyconych w diecie, a również ograniczenie spożycia soli i zwiększone spożycie potasu. Duże znaczenie dla zmniejszenia umieralności z przyczyn sercowo-naczyniowych ma zaprzestanie palenia tytoniu. Metody te są zalecane dla wszystkich osób z nadciśnieniem tętniczym niezależnie od wartości ciśnienia krwi, ponieważ także mała redukcja ciśnienia w skali populacyjnej zmniejsza ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych. WHO wskazuje również uwagę na bezpieczeństwo postępowania niefarmakologicznego, które w odróżnieniu od farmakoterapii nie ma działań niepożadanych, może być tańsze i poprawia ogolne samopoczucie pacjenta i obniża ciśnienie krwi. Może ono również zapobiegać rozwojowi nadciśnienia u osób do niego predysponowanych.
Nie trzeba codziennie chadzać do lekarza by właściwie zadbać o wlasne ciało. Przykład. W przypadku dolegliwości reumatycznych, ból może być jednym z najbardziej uciążliwych objawów. Może być całkowicie indywidualna sprawą każdego cierpiącego, w jaki sposób reaguje on na bol, jego obecność i charakter. Wystąpienie bolu może być nieprzewidywalne. Może on mieć charakter przewlekły, staly albo okresowy, o zmiennym przebiegu, może być mocny albo słaby. Może znacznie utrudniać codzienne życie, ale może stanowić jedynie niewielki kłopot dla chorego. Czasem wystarczą niewielkie dawki leków i zabiegów rehabilitacyjnych, by jego zmniejszyć, niekiedy potrzebne może być bardziej intensywne leczenie. Niektórzy chorzy, z niewielkim uszkodzeniem stawów czują mocny ból, inni, z dużym uszkodzeniem odczuwają ból niewielki. Ból może być odczuwany w stawach, ale również innych miejscach niezwiązanych bezpośrednio z chorobą.
Wciąż jeszcze parę słów o zdrowiu. Dokładna równowaga kwasowo – zasadowa może być kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Środowisko kwasowe może być idealne dla bakterii, wirusów i grzybów. Organizm może być wówczas dosłownie ograbiany z cennych minerałów i pierwiastków. Plądrowane są kości, naczynia krwionośne a także cebulki wlosów. W efekcie dochodzi do oslabienia systemu odpornościowego, bóli głowy, wysypek, alergii, infekcji bakteryjnych itp. W środowisku zasadowym najlepiej czują się mikroorganizmy odpowiedzialne za nasze dobre samopoczucie. Odżywianie zasadowe sprawia, że czujemy jesteśmy młodzi, sprawni i szczupli. Zapobiega przewlekłym chorobom, chorobom cywilizacyjnym i procesom starzenia. Zdecydowana większość zbóż i produktów zbożowych podlega całemu szeregowi procesów przetwórczych: wysokie temperatury przetwarzania, spulchniacze, ulepszacze, fosfaty, środki przeciwgrzybicze, barwniki i substancje aromatyzujące. Smutne ale prawdziwe: zanotowano przypadki, w których ptaki chorowały z powodu karmienia pieczywem jakie zostało kupione w supermarkecie. Znikome ilości mięsa są co prawda dopuszczalne ale nie konieczne. Najważniejsza może być przy tym jakość mięsa i jego pochodzenie. Zdecydowanie najlepiej może być kupować mięso bezpośrednio od hodowcy, mając przy tym pewność, że pochodzi z hodowli ekologicznej, gdzie zwierzęta były traktowane i karmione należycie.

Advertisment

Written by

Filed under: Uncategorized · Tags: , ,

2 komentarze "Weźmy pod uwagę witamina – o tym powinno się wiedzieć"

  1. Lila napisał(a):

    Wypowiadać się o Witamina chyba nie ma po co. Raczej niech inni koledzy coś sensownego napiszą.

  2. kaczka napisał(a):

    Ostatnio przyjaciółka tego spróbowała Witamina ale nie bardzo wiem czy na sobie czy może dała to mężowi ;-). Nie istotne. O czym innym chcę napisać. Moim zdaniem, a w rzeczy samej jej nie jest to to takie znowu najgorsze, ale każden jeden powinien na swe ryzyko wypróbować.