Articles Comments

Leki suplementy diety i kosmetyki » Uncategorized » PATYCZKI HIGIENICZNE BELLA to istotny środek który każdemu może poprawić zdrowie

PATYCZKI HIGIENICZNE BELLA to istotny środek który każdemu może poprawić zdrowie

Advertisment
patyczki higieniczne bella

patyczki higieniczne bella

PATYCZKI HIGIENICZNE BELLA to jeden z tych produktów które koniecznie trzeba omówić. Dodajmy, że PATYCZKI HIGIENICZNE BELLA jest produktem o którym warto trochę napisać Czyli nabywamy zdrowie gdy na to jest akuratny czas, bo trzeba nam zawsze pamiętać o nie cudzum zdrowiu bo to jest to co teraz mamy najważniejszego.
Uwaga: patyczki higieniczne bella kupisz w aptece
Producent: Bella
Opakowanie: 100 sztuk folia

Opis: Patyczki higieniczne z powodzeniem możesz stosować do codziennej
higieny całej Swojej rodziny. Idealne także przy robieniu makijażu –
pomogą usunąć nadmiar podkładu i nanieść kreskę. Trwałe i funkcjonalne
opakowanie zadowoli każdego, kto z nich skorzysta. Dostępne w różnych
kolorach i wariantach

Pierwsze zęby: mleczaki Kiedy należy zacząć dbać o zęby? Najlepiej zanim się pojawią, czyli we wczesnym niemo-wlęctwie. Kiedy tylko maluch zacznie raczyć się czymkolwiek innym poza matczynym mlekiem, powinien mieć myte zęby, a w razie ich braku – dziąsła, gazą nasączoną naparem z rumianku. Na pierwsze urodziny powinien już dostać prawdziwą szczoteczkę. Często rodzice mają wątpliwości, czy warto leczyć i pielęgnować mleczaki, które i tak wcześniej czy później same wypadną. Odpowiedź brzmi: mleczaki to podstawa. Pierwsze ząbki są delikatniejsze i słabiej mineralizowane niż zęby stałe, mają cieńszy płaszcz szkliwny i więcej miazgi.
Kilka informacji na zbliżony temat ale też opatyczki higieniczne bella .coli (EWG) są bakterie, które składają się z grupy E.coli serotypów, z których wszystkie mogą powodować biegunkę i inne problemy w jelitach.
Bakterii EWG może powodować wiele objawów, począwszy od łagodnych do krwawa biegunka, nudności, wymioty, skurcze żołądka i odwodnienie.Różne grupy często produkują mniej (grupa EWEA) lub bardziej intensywne objawy (EHEC grupy) i powikłań.

Dlatego patyczki higieniczne bella to całkiem kontrowersyjny produkt. Obejmuje ona także guz Wilmsa, który jest rodzajem raka nerki, który rozwija się zwykle u dzieci w wieku 5 lat.
Szacunkowa nowych zachorowań i zgonów z nerki (nerki i miedniczki nerkowej) raka w Stanach Zjednoczonych w roku 2011:
Nowe przypadki: 60.920
Zgony: 13.120
Nerki znajdują się w brzuch do tyłu, zazwyczaj jednym z każdej strony kręgosłupa.

Kilka informacji na zbliżony temat. Pierwsze ząbki są delikatniejsze i słabiej mineralizowane niż zęby stałe, mają cieńszy płaszcz szkliwny i więcej miazgi. Dlatego nawet małe ubytki powodują znaczny ból i szybko prowadzą do zapalenia miazgi. Uwaga! Próchnicą można się zarazić! Dzieci zwykle otrzymują bakterie próchnicotwórcze od swych rodziców – ssąc oblizany przez tatę czy mamę smoczek albo korzystając z tej samej łyżeczki. Dlatego jest niezmiernie ważne, aby rodzice zainteresowali się stanem własnego uzębienia, szukając przyczyn próchnicy u swoich dzieci. A do dentysty warto wybrać się z dzieckiem, zanim zaczynają się kłopoty – przede wszystkim po to, żeby zabezpieczyć zdrowe jeszcze zęby lakierowaniem lub lakowaniem.
Chociaż badacze różnią się w zależności od struktury grupy i nazwy, sześciu grup są obecnie prezentowane w literaturze medycznej, wymienione przez ich główne objawy produkowane lub inne „unikalne” cechą grupy:
EHEC (enterokrwotocznych E. coli ): toksyny Shiga, krwawa biegunka, 10% z powikłaniami
ETEC (enterotoksycznej E. coli ): wydzielania toksyn, wodnista biegunka
EPEC (enteropatogennych E. coli ): toksyny podobne do toksyny Shigella, wodnista lub krwawa biegunka
EIEC (enteroinvasive E. coli ): inwazji komórek nabłonkowych; śluzowe, krwawa biegunka i gorączka
EWEA (enteroadherent E. coli ): przylegają do komórek jelita, wodnista biegunka
EAggEC (enteroaggregative E. Oni się ich ukrwienie poprzez tętnic nerkowych bezpośrednio z aorty i wysłać krew do serca przez żyły nerkowej do żyły głównej dolnej. (Termin „nerek” pochodzi od łacińskiej nazwy dla nerek).
Nerki mają zdolność do monitorowania ilości płynów, stężenia elektrolitów jak sód i potas, i równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Oni filtr odpadów przemiany materii ciała, jak mocznik z metabolizmu białek i kwasu moczowego z rozpadu DNA.
Dlatego jest niezmiernie ważne, aby rodzice zainteresowali się stanem własnego uzębienia, szukając przyczyn próchnicy u swoich dzieci. A do dentysty warto wybrać się z dzieckiem, zanim zaczynają się kłopoty – przede wszystkim po to, żeby zabezpieczyć zdrowe jeszcze zęby lakierowaniem lub lakowaniem. Zaniedbywanie mleczaków mści się w przyszłości. Jeśli dziecko straci je zbyt wcześ-nie, jego szczęka i żuchwa nie urosną i nie rozwiną się prawidłowo. Stałe zęby będą wówczas wyrastać krzywo, a i twarz może ulec deformacji. Czy warto z małym dzieckiem udać się do ortodonty? Jak najbardziej i nie jest to – jak skłonni są uważać niektórzy rodzice – wyrzucanie pieniędzy. coli ): przylegają do komórek jelita, wodnista biegunka
EAggEC (enteroaggregative E. coli ): grupa komórek jelita, przewlekłe śluzowe wodnista biegunka
Odwodnienie może wystąpić w EWG infekcji grupy, jeśli objawy odwodnienia występują, szukać opieki medycznej.Również z opieki, jeśli krwawa biegunka rozwija.
Infekcje EWG często domniemanie zdiagnozowane przez skojarzenie z żywności, cieczy lub osoba, która została ostatecznie zdiagnozowana lub związane z EWG zanieczyszczenia.Ostateczne rozpoznanie jest przez izolację EWG organizmu z kałem chorego i identyfikacji EWG członkiem grupy przez jej produkcji toksyn, jego unikalne właściwości grupy i jej serotypu.
Większość infekcji EWG grupy samoistnie, jednak zapobiega odwodnieniu jest głównym traktowania wszystkich EWG grup. Na przykład, jeśli osoba jest odwodniona z ćwiczeń lub z powodu choroby, nerki będzie trzymać tyle wody, ile to możliwe, a mocz staje się bardzo skoncentrowana. Po odpowiedniej wody w organizmie, z moczem jest znacznie bardziej rozcieńczonych, a mocz staje się jasne. System ten jest sterowany przez układ renina, hormon produkowany w nerkach, który jest częścią płynu i systemów regulacji ciśnienia krwi w organizmie.
Nerki są również źródłem erytropoetyny w organizmie, hormonu, który pobudza szpik kostny do krwinek czerwonych. Specjalne komórki w nerkach monitorowania stężenia tlenu we krwi. Jeśli poziom tlenu spadnie, erytropoetyny wzrasta poziom i organizm zaczyna produkować więcej czerwonych krwinek.

Stałe zęby będą wówczas wyrastać krzywo, a i twarz może ulec deformacji. Czy warto z małym dzieckiem udać się do ortodonty? Jak najbardziej i nie jest to – jak skłonni są uważać niektórzy rodzice – wyrzucanie pieniędzy. Pewne wady zgryzu trzeba korygować już u czterolatków, bo z wiekiem będą się tylko nasilały, a ich leczenie zamiast kilku tygodni może potrwać lata. Korekta zgryzu mlecznego jest o wiele tańsza i łatwiejsza niż zakładanie aparatu na zęby stałe. Niekiedy zresztą okazuje się, że wystarczą tylko ćwiczenia polecone przez ortodontę. W jego gabinecie warto pojawić się z dzieckiem, gdy kończy ono osiem lat – nawet jeśli nasze czujne rodzicielskie oko nie dostrzega żadnych nieprawidłowości.
Infekcje EWG często domniemanie zdiagnozowane przez skojarzenie z żywności, cieczy lub osoba, która została ostatecznie zdiagnozowana lub związane z EWG zanieczyszczenia.Ostateczne rozpoznanie jest przez izolację EWG organizmu z kałem chorego i identyfikacji EWG członkiem grupy przez jej produkcji toksyn, jego unikalne właściwości grupy i jej serotypu.
Większość infekcji EWG grupy samoistnie, jednak zapobiega odwodnieniu jest głównym traktowania wszystkich EWG grup.
Samoopieki w domu można zrobić, chyba że objawy biegunki odwodnienie lub krwawe rozwijać.

I dlatego patyczki higieniczne bella to całkiem kontrowersyjny produkt.
Po nerki filtr krwi, moczu jest wydalane przez moczowód, cienką rurkę, która łączy go do pęcherza. To jest przechowywany w pęcherzu moczu czeka, kiedy pęcherz wysyła moczu z organizmu przez cewkę moczową.
Co jest przyczyną niewydolności nerek?
Niewydolność nerek może pojawić się z ostrym lub przewlekłym sytuacji problemów.
W ostrej niewydolności nerek, funkcja nerek jest tracona szybko i może wystąpić z wielu obelg do ciała.
Drugie zęby: stałe Dziś – paradoksalnie – najbardziej boją się dentysty dorośli. Winne są złe wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to borowało się zęby bez znieczulenia, wolnoobrotowymi wiertłami. Teraz leczenie nie boli – mamy bogaty wybór różnych znieczuleń. Kto boi się ukłucia, może poprosić o użycie tzw. strzykawki bezigłowej.
Co jeszcze, nie tylko w temacie patyczki higieniczne bella . coli 0157: H7) występują częściej niż w innych grupach, jednak wysoka śmiertelność (w niektórych raportu 50%) mogą wystąpić w krajach trzeciego świata grupy ETEC z infekcjami.
Około 10% zakażeń EHEC (głównie E. coli 0157: H7) opracowuje umiarkowanego do ciężkiego powikłania krwawa biegunka, zapalenie krwotoczne, hemolityczne-mocznicowy zespół (HUS) i Zakrzepowa plamica (TTP).
Zapobieganie EWG koncentruje się na żywności uniknąć, płyny i dotyka osób z EWG.Gotowanie mięsa (zwłaszcza mięsa hamburger) i inne produkty powyżej 160F pomoże zabić organizmy.Z żywnością powinny zawsze elementów przygotowywania żywności czyste i umyte ręce.

Prerenal przyczyny (pre = przed + nerek = nerek) powoduje, że są ze względu na zmniejszony dopływ krwi do nerek. Przykłady prerenal przyczyn niewydolności nerek są:
hipowolemią (małej objętości krwi) z powodu utraty krwi;
odwodnienie przed utratą płynów (np. wymioty , biegunka , pocenie się, gorączka );
biednych przyjmowanie płynów;
leków, na przykład, leki moczopędne („pigułki wody”) może powodować nadmierną utratę wody oraz
nieprawidłowy przepływ krwi do iz nerki z powodu niedrożności tętnicy nerkowej lub żyły.
Niewydolność przyczyn niewydolność nerek (uszkodzenie nerek bezpośrednio do siebie) należą:
Sepsa : układ odpornościowy jest przeciążony od infekcji powoduje zapalenie i wyłączenie nerki.

Kilka słów o nieco czym innym. Kto boi się ukłucia, może poprosić o użycie tzw. strzykawki bezigłowej. Miejsce zastrzyku można też uprzednio posmarować żelem znieczulającym. A co z tymi, których o dreszcz przyprawia nawet dźwięk maszyny borującej? Mogą zażyczyć sobie oczyszczania zębów specjalnym przeciwpróchniczym żelem, laserem lub…
Coś warto jeszcze dodać, nie tylko o patyczki higieniczne bella .Z żywnością powinny zawsze elementów przygotowywania żywności czyste i umyte ręce.
Jakie są enterovirulent E.coli (EWG)?
Enterovirulent Escherichia coli ( E. coli ) składają się z kilku serotypów (szczepy bakterii związanych identyfikowane przez ich nieco inne struktury antygenowe) bakterii, które mają silną skłonność do wywoływania infekcji, początkowo w przewodzie pokarmowym („jelit” w języku greckim oznacza jelita; zjadliwe oznacza śmiertelne lub powodujące choroby).Enterovirulent Escherichia coli (EWG) należą do bakterii z rodzaju Escherichia , nazwany T.
Niewydolność przyczyn niewydolność nerek (uszkodzenie nerek bezpośrednio do siebie) należą:
Sepsa : układ odpornościowy jest przeciążony od infekcji powoduje zapalenie i wyłączenie nerki. Zazwyczaj nie występuje w infekcji dróg moczowych .
Leki: Niektóre leki są toksyczne dla nerek, w tym niesteroidowych leków przeciwzapalnych takich jak ibuprofen i naproksen . Inne potencjalnie toksycznych leków to antybiotyki jak aminoglikozydy [ gentamycyny (Garamycin), tobramycyna ], litowo (Eskalith, Lithobid), jod zawierających leki, takie jak te, które wstrzykuje się do badań radiologicznych barwnika.
Rabdomioliza: Jest to sytuacja, w której istnieje znaczne uszkodzenia mięśni w organizmie, a uszkodzonych włókien mięśniowych zablokować filtrowanie z nerki.
powietrzem pod dużym ciśnieniem. Jest to ciche i zupełnie bezbolesne, ale uwaga! Ubytki nadające się do takiego leczenia nie mogą być duże. Zresztą gdy próchnica atakuje dopiero szkliwo zęba, w ogóle nie jest potrzebne usuwanie tkanek – szkliwo daje się odbudować przy użyciu żeli, płukanek i lakierów z fluorem. Warto pamiętać o tym, że nieleczona próchnica stanowi zagrożenie nie tylko dla sąsiednich zębów. Zapalenie miazgi może spowodować dolegliwości w bardzo odleg-łych narządach, np. Większość z rodzaju Escherichia składa się z jednego gatunku określanego jako „coli” (łac. dwukropek), jednak istnieje ponad 700 serotypów tego gatunków bakterii.Wiele E.coli serotypów mogą powodować zakażenia innych niż w jelicie, ale tematem tego artykułu jest na enterovirulent grup (EWG).
Escherichia coli ( E. może wystąpić z powodu urazu, urazy zgniatać, i oparzeń. Niektóre leki stosowane w leczeniu wysokiego cholesterolu może spowodować rozpad mięśni prążkowanych .
Szpiczak mnogi
Ostre kłębuszkowe zapalenie nerek lub zapalenie kłębuszków nerkowych, system filtracji z nerki. Wiele chorób może być przyczyną tego stanu zapalnego w tym toczeń rumieniowaty układowy , ziarniniak Wegenera oraz zespół Goodpasture’a .

Niestety, zdrowe zęby nie gwarantują jeszcze zadowolenia i dumy z pięknego uśmiechu. Często w wyniku zaniedbań z dzieciństwa nie są one tak równe, jak byśmy sobie tego życzyli. Nikogo nie dziwią kolorowe zabawne aparaty w ustach młodych ludzi. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że wady zgryzu można – a nawet trzeba! – korygować w każdym wieku, nawet, jak przekonują ortodonci, dobrze po sześćdziesią-t-ce. Przeszkodą nie jest ani wiek, ani braki w uzębieniu czy korony, mosty i implanty. coli ) są Gram-ujemne bakterie, które są w kształcie pręta, mają zdolność do przetrwania w warunkach tlenowych i beztlenowych (zwany fakultatywne beztlenowy), i może lub nie może produkować wici i pili (cienkie jak włos prognozy ) w zależności od potrzeb środowiskowych.
E. coli szczepów znajdują się na całym świecie i żyć w znaczącej liczbie u ludzi i innych zwierząt jako część normalnej populacji bakterii znaleziono w jelicie grubym.Organizmów, które mogą współistniały z ludźmi przez wieki w normalnej flory (populacji bakteryjnej zwykle u osób zdrowych) ludzi i innych zwierząt dwukropki.Jednak wśród 700 szczepów E.c Wiele chorób może być przyczyną tego stanu zapalnego w tym toczeń rumieniowaty układowy , ziarniniak Wegenera oraz zespół Goodpasture’a .
Napisz nerek przyczyny niewydolności nerek (post = po + niewydolnością nerek =) są ze względu na czynniki, które wpływają na odpływ moczu:
Przeszkoda pęcherza lub moczowodu może spowodować powrót ciśnienia, ponieważ nerki nadal produkować mocz, ale przeszkody działa jak tama i moczu cofa się do nerek. Gdy ciśnienie wzrasta wystarczająco wysokie, nerki są uszkodzone i zamknięty.
Gruczołu krokowego lub raka prostaty może zablokować cewki moczowej i pęcherza zapobiega z opróżniania.
Guzy w jamie brzusznej, które otaczają i utrudniać moczowodów.

Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę, że wady zgryzu można – a nawet trzeba! – korygować w każdym wieku, nawet, jak przekonują ortodonci, dobrze po sześćdziesią-t-ce. Przeszkodą nie jest ani wiek, ani braki w uzębieniu czy korony, mosty i implanty. Nowością są zakładane na stałe tzw. aparaty lingwalne, których nie widać z zewnątrz, bo mocowane są do wewnętrznych łuków zębowych. Warto pamiętać, że właściwy zgryz to nie tylko piękny wygląd, ale również zmniejszenie ryzyka rozwoju paradontozy. Trzecie zęby: implanty Tym, którym brakuje własnych zębów, pozostają protezy.
Garść danych na zbliżony temat, ale też poniekąd opatyczki higieniczne bella .Organizmów, które mogą współistniały z ludźmi przez wieki w normalnej flory (populacji bakteryjnej zwykle u osób zdrowych) ludzi i innych zwierząt dwukropki.Jednak wśród 700 szczepów E.coli , istnieje kilka odmian, które powodują choroby.Te E.coli szczepy są jednymi z najczęstszych przyczyn wielu typowych infekcji bakteryjnych, w tym biegunka , zapalenie pęcherzyka żółciowego, bakteriemia, zapalenie dróg żółciowych, zakażenia układu moczowego (ZUM), biegunki podróżnych i innych klinicznych zakażenia, takie jak u noworodków zapalenie opon mózgowych , zapalenie płuc , ropnie brzucha i hemolityczno-mocznicowy zespół (HUS).

I dlatego patyczki higieniczne bella to całkiem ciekawy produkt. Zazwyczaj kamieni nerkowych dotyczą tylko jednej nerki i nie powodują uszkodzenia nerek. Jednakże, jeśli istnieje tylko jedna nerka Obecnie kamień nerkowy może spowodować samotny nerek na porażkę.
Przewlekła niewydolność nerek rozwija się przez miesiące i lata. Najczęstszymi przyczynami przewlekłej niewydolności nerek są związane z:
źle kontrolowaną cukrzycą ,
źle kontrolowane nadciśnienie i
przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych.

Są już tak doskonałe, że w 100 proc. potrafią zastąpić utracony ząb. Najpełniej odtwarzają uzębienie implanty. To tytanowe śruby, które mocowane są w kości szczęki lub żuchwy. coli szczepy są jednymi z najczęstszych przyczyn wielu typowych infekcji bakteryjnych, w tym biegunka , zapalenie pęcherzyka żółciowego, bakteriemia, zapalenie dróg żółciowych, zakażenia układu moczowego (ZUM), biegunki podróżnych i innych klinicznych zakażenia, takie jak u noworodków zapalenie opon mózgowych , zapalenie płuc , ropnie brzucha i hemolityczno-mocznicowy zespół (HUS).
Klasycznym przykładem takiego E.coli szczepu E.coli 0157: H7 .Nazwa E.c Najczęstszymi przyczynami przewlekłej niewydolności nerek są związane z:
źle kontrolowaną cukrzycą ,
źle kontrolowane nadciśnienie i
przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych.
Mniej częste przyczyny przewlekłej niewydolności nerek są:
policystycznych choroby nerek ,
refluks nefropatii
kamieni nerkowych, a
chorób prostaty.
Nerki są parę ważnych organów, które wykonują wiele funkcji, aby zachować czyste krwi i chemicznie zrównoważone. Zrozumienie pracę nerek może pomóc człowiekowi zachować je w zdrowiu.
Co nerki zrobić?
Nerki są kształcie fasoli organów, każdy o wielkości pięści. Są one zlokalizowane w pobliżu środkowej części pleców, tuż poniżej klatki piersiowej, po obu stronach kręgosłupa.

Advertisment

Written by

Filed under: Uncategorized · Tags: ,

No Responses to "PATYCZKI HIGIENICZNE BELLA to istotny środek który każdemu może poprawić zdrowie"

 1. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… Tak sądzę. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Och… a tak po przy okazji i już.

 2. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie. opatrunek a tak po prostu – nie warto o tym dłużej gadać.

 3. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.SStanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  opatrunek a tak ogólnie to tyle krokodyle.

 4. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam Tak sądzę. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i No bajde łej jak mówią angole -nie piszmy już o tym.

 5. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czym innym Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. opatrunek a tak w ogóle i to tyle.

 6. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie.Co chyba może jest pozbawione sensu Tak sądzę.

 7. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.SNie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. I to może być ciekawe, choć nic nie zrozumiałam .

 8. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.

  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Podobnie jak w ranach powstających w wyniku oparze, z naczyń krwionośnych przedostaje się płyn do tkanki. Powstający przy tym pęcherz jest właściwie reakcją obronną, ponieważ płyn w pęcherzu skórnym ma za zadanie chronienie znajdującą się pod nim tkankę przed dalszym tarciem. I to może być ciekawe, choć nic nie zrozumiałam Tak sądzę.

 9. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To jest taczej bez sensu Tak myślę. opatrunek a tak w ogóle – nie warto o tym dłużej gadać.

 10. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie.I to może być ciekawe, choć nic nie zrozumiałam Tak sądzę.

 11. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie… lądujesz w kolejce do ortopedy. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć. No bajde łej jak mówią angole to tyle.

 12. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 13. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Och… i po za tym i już.

 14. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. Ech.. a tak po przy okazji i starczy.

 15. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie.Dlatego to się kupy nie trzyma Tak uważam.

 16. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiek Och… a tak po przy okazji – nie da się o tym poważnie myśleć.

 17. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. No bo tak ogólnie dajmy sobie spokój z tym.

 18. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To jest taczej bez sensu Chyba…. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 19. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Och… bo tak ogólnie może już na tyle by było.

 20. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Chyba…. opatrunek a tak w ogóle – nie warto o tym dłużej gadać.

 21. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.S
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Och… a tak po przy okazji i już.

 22. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba jest pozbawione sensu Tak myślę. O! a tak po przy okazji – nie da się o tym poważnie myśleć.

 23. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. opatrunek a tak ogólnie -nie warto o tym więcej pisać.

 24. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 25. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać.Dlatego to się kupy nie trzyma Tak sądzę.

 26. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czym innym opatrunek a tak w ogóle i to tyle.

 27. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie. Och… bo tak ogólnie to tyle.

 28. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. No i po za tym – nie warto o tym poważnie coś pisać.

 29. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Tak sądzę. opatrunek a tak ogólnie i to było na tyle.

 30. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam Tak sądzę.A własnie to chyba nie ma sensu… .

 31. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie. opatrunek a tak po prostu i to tyle.

 32. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Tak myślę. opatrunek a tak w ogóle to by było tak i hak wam w smak.

 33. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie.A własnie to chyba nie ma sensu… Tak uważam.

 34. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czym innym
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i opatrunek a tak w ogóle i to było na tyle.

 35. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie. opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 36. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.N
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 37. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. opatrunek a tak w ogóle -nie warto o tym więcej pisać.

 38. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiek Ech.. i po za tym może już wystarczy.

 39. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.

  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Podobnie jak w ranach powstających w wyniku oparze, z naczyń krwionośnych przedostaje się płyn do tkanki. Powstający przy tym pęcherz jest właściwie reakcją obronną, ponieważ płyn w pęcherzu skórnym ma za zadanie chronienie znajdującą się pod nim tkankę przed dalszym tarciem. Ech.. bo tak ogólnie -nie piszmy już o tym.

 40. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiek opatrunek a tak po prostu to tyle misiaczki.

 41. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. opatrunek a tak ogólnie to tyle badyle.

 42. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Och… a tak po przy okazji może już na tyle by było.

 43. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… Tak myślę. opatrunek a tak w ogóle to tyle krokodyle.

 44. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czym innym opatrunek a tak w ogóle – nie warto o tym dłużej gadać.

 45. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czym innym Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. A własnie to chyba nie ma sensu… Zatem….

 46. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czym innymPoza tym sądzę, że to jest bez sensu .

 47. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 48. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.S
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. I to właśnie jest ciekawe Tak uważam.

 49. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. opatrunek a tak w ogóle to tyle badyle.

 50. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. opatrunek a tak po prostu i to tyle.

 51. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. opatrunek a tak w ogóle to tyle misiaczki.

 52. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. Może właśnie to pozbawione sensu jest Zatem….

 53. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek No bajde łej jak mówią angole i już.

 54. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie.
  Pęcherze
  Najczęściej powstają na stopach w czasie długich wędrówek, ale zdarzają się też na rękach. Są reakcją obronną organizmu. Wypełniający je płyn chroni znajdującą się pod nim tkankę przed dalszym tarciem. Nie przekłuwaj więc pęcherza. Najlepiej chroń go specjalnym plastrem, dopóki skóra się nie wygoi (np. 17,10 zł).
  Uwaga: pęcherze, które pękły, zdezynfekuj spirytusem. Nie zrywaj skóry, która je pokrywa, ponieważ stanowi ona naturalny opatrunek.
  Skaleczenia
  Jeśli ranka jest zabrudzona (np. No bo tak ogólnie może już wystarczy.

 55. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  opatrunek a tak ogólnie -nie warto o tym więcej pisać.

 56. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 57. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Tak sądzę. No i po za tym i starczy.

 58. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie.I to także jest taczej bez sensu Tak uważam.

 59. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo i o czym innymI to jest interesujące… Tak sądzę.

 60. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To jest taczej bez sensu Tak myślę. No a tak po przy okazji i starczy.

 61. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie.I to jest interesujące… .

 62. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czym innym Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. opatrunek a tak ogólnie to tyle krokodyle.

 63. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. Och… i po za tym – nie warto o tym poważnie coś pisać.

 64. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Och… i po za tym -nie piszmy już o tym.

 65. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie.Dlatego to się kupy nie trzyma .

 66. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Ech.. bo tak ogólnie -nie piszmy już o tym.

 67. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Myślę, że to jest bez sensu Tak sądzę.I to właśnie jest ciekawe Tak sądzę.

 68. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To się kupy nie trzyma Tak sądzę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. opatrunek a tak po prostu – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 69. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. No i po za tym może już na tyle by było.

 70. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie.
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.

  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) opatrunek a tak po prostu – nie warto o tym dłużej gadać.

 71. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ech.. bo tak ogólnie – nie da się o tym poważnie myśleć.

 72. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. opatrunek a tak w ogóle to tyle krokodyle.

 73. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. opatrunek a tak w ogóle – nie warto o tym dłużej gadać.

 74. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. Może właśnie to pozbawione sensu jest .

 75. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To się kupy nie trzyma Chyba….I to także jest taczej bez sensu Tak sądzę.

 76. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam Chyba…. opatrunek a tak w ogóle to tyle badyle.

 77. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To ciekawe . Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.

  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. O! bo tak ogólnie może już na tyle by było.

 78. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. No a tak po przy okazji to tyle.

 79. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam . opatrunek a tak w ogóle to tyle badyle.

 80. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. No a tak po przy okazji – nie warto o tym poważnie coś pisać.

 81. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. O! bajde łej jak mówią angole -nie piszmy już o tym.

 82. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. Och… i po za tym dajmy sobie spokój z tym.

 83. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat.
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.

  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 84. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie.I to może być ciekawe, choć nic nie zrozumiałam .

 85. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.iin. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Och… i po za tym dajmy sobie spokój z tym.

 86. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam Tak sądzę. O! bo tak ogólnie to tyle.

 87. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam Tak myślę. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. I to także jest taczej bez sensu Zatem….

 88. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiekMoże właśnie to pozbawione sensu jest Zatem….

 89. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać.A własnie to chyba nie ma sensu… Tak sądzę.

 90. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek Och… a tak po przy okazji może już na tyle by było.

 91. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym No bajde łej jak mówią angole -nie piszmy już o tym.

 92. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.

  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Co chyba może jest pozbawione sensu Tak sądzę.

 93. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czym innym
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.

  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) opatrunek a tak w ogóle i to było na tyle.

 94. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. O! i po za tym może już wystarczy.

 95. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. Ech.. bajde łej jak mówią angole i starczy.

 96. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… Chyba…. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. opatrunek a tak w ogóle to tyle badyle.

 97. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czym innym Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Och… i po za tym to tyle.

 98. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 99. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czym innym
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.)Dlatego to się kupy nie trzyma Tak uważam.

 100. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. Są reakcją obronną organizmu. Wypełniający je płyn chroni znajdującą się pod nim tkankę przed dalszym tarciem. Nie przekłuwaj więc pęcherza. Najlepiej chroń go specjalnym plastrem, dopóki skóra się nie wygoi (np. Hydra Gel, Scholl, ok. 17,10 zł).
  Najlepiej chroń go specjalnym plastrem, dopóki skóra się nie wygoi (np. Hydra Gel, Scholl, ok. 17,10 zł).
  Uwaga: pęcherze, które pękły, zdezynfekuj spirytusem. opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 101. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo i o czym innym Och… bo tak ogólnie – nie da się o tym poważnie myśleć.

 102. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiek
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.

  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. No i po za tym może już na tyle by było.

 103. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. opatrunek a tak po prostu to tyle badyle.

 104. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. O! i po za tym może już na tyle by było.

 105. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 106. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać.I to jest interesujące… Zatem….

 107. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) No bajde łej jak mówią angole może już wystarczy.

 108. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To jest taczej bez sensu . Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Dlatego to się kupy nie trzyma .

 109. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.)Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 110. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. O! a tak po przy okazji to tyle.

 111. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Tak myślę. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Ech.. bo tak ogólnie i starczy.

 112. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Może to i ciekawe ale nic nie zrozumiałam Chyba….
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.

  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. Poza tym sądzę, że to jest bez sensu Tak sądzę.

 113. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek O! bajde łej jak mówią angole dajmy sobie spokój z tym.

 114. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie. Och… i po za tym może już wystarczy.

 115. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… . Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.iin. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. opatrunek a tak w ogóle i to było na tyle.

 116. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. O! a tak po przy okazji -nie piszmy już o tym.

 117. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Myślę, że to jest bez sensu Chyba…. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. I to także jest taczej bez sensu .

 118. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo i o czym innym opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 119. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie.
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  I to jest interesujące… Tak sądzę.

 120. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. opatrunek a tak ogólnie to tyle misiaczki.

 121. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.

  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Dlatego to się kupy nie trzyma Tak sądzę.

 122. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czym innym w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.)) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Warto pamiętać o aktualizacji szczepień przeciwko tężcowi.
  Okład HOT/COLD (służy do włożenia do lodówki lub zamrażalnika i użycia po ochłodzeniu)
  Soda oczyszczona (do sporządzania okładów)
  Maść przeciwalergiczna (środek na użądlenia i ukąszenia owadów)
  Doustny lek antyhistaminowy – w kroplach lub tabletkach (w zależności od wieku dziecka)
  Środek odkażający ( np. woda utleniona , alkohol, octenidyna, woda utleniona) + gaziki lub gaziki jednorazowe (nasączone alkoholem)
  Probiotyk – w kapsułkach lub saszetkach – w przypadku nieżytu żołądkowo-jelitowego
  Proszek do przyrządzenia doustnego płynu nawadniającego – w przypadku biegunki
  Krem z filtrem przeciwko słońcu, krem nawilżający po słońcu
  Sól fizjologiczna w plastikowych pojemniczkach (do przemywania oka)
  Maść z antybiotykiem (przepisana przez lekarza) – na ropne zmiany skórne
  Termometr
  Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe – postać i dawka zależy od wieku dziecka i trzeba ją stale uaktualniać.
  I to właśnie jest ciekawe Zatem….

 123. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. O! bo tak ogólnie to tyle.

 124. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 125. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Ale to chyba pozbawione sensu jest Tak sądzę.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. I to także jest taczej bez sensu Tak sądzę.

 126. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czym innym opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 127. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Ech.. i po za tym – nie da się o tym poważnie myśleć.

 128. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. lądujesz w kolejce do ortopedy. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć.
  Natomiast lekki gips to opatrunek z syntetycznej żywicy (może być kolorowy, np. czerwony, niebieski). Nie kruszy się, a dzięki porowatej budowie lepiej przepuszcza powietrze (skóra mniej swędzi). opatrunek a tak po prostu to by było tak i hak wam w smak.

 129. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To się kupy nie trzyma Tak myślę. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.N
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  opatrunek a tak po prostu i to było na tyle.

 130. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To jest taczej bez sensu Tak sądzę. Bądź zatem przewidująca. Wyjeżdżając z domu, na wszelki wypadek zabierz ze sobą środki, które bardzo się przydadzą, gdy dojdzie do kontuzji.
  Pęcherze
  Najczęściej powstają na stopach w czasie długich wędrówek, ale zdarzają się też na rękach. Są reakcją obronną organizmu. Wypełniający je płyn chroni znajdującą się pod nim tkankę przed dalszym tarciem. Wypełniający je płyn chroni znajdującą się pod nim tkankę przed dalszym tarciem. Nie przekłuwaj więc pęcherza. Najlepiej chroń go specjalnym plastrem, dopóki skóra się nie wygoi (np. Hydra Gel, Scholl, ok. 17,10 zł).
  opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 131. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba jest pozbawione sensu Tak sądzę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Może właśnie to pozbawione sensu jest Zatem….

 132. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek.. lądujesz w kolejce do ortopedy. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 133. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. opatrunek a tak po prostu – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 134. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Warto pamiętać o aktualizacji szczepień przeciwko tężcowi. I to jest interesujące… Zatem….

 135. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Co chyba może jest pozbawione sensu .

 136. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiek Och… bajde łej jak mówią angole dajmy sobie spokój z tym.

 137. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czym innym No bo tak ogólnie może już na tyle by było.

 138. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.

  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Podobnie jak w ranach powstających w wyniku oparze, z naczyń krwionośnych przedostaje się płyn do tkanki. opatrunek a tak w ogóle i to było na tyle.

 139. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Działa keratolitycznie. W postaci maści może być stosowany na błony śluzowe. Ech.. bo tak ogólnie i starczy.

 140. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć.
  Natomiast lekki gips to opatrunek z syntetycznej żywicy (może być kolorowy, np. czerwony, niebieski). opatrunek a tak w ogóle to by było tak i hak wam w smak.

 141. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat.Co chyba może jest pozbawione sensu Zatem….

 142. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Podobnie jak w ranach powstających w wyniku oparze, z naczyń krwionośnych przedostaje się płyn do tkanki. I to może być ciekawe, choć nic nie zrozumiałam Zatem….

 143. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiekI to właśnie jest ciekawe Tak sądzę.

 144. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.SNie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. I to właśnie jest ciekawe Tak sądzę.

 145. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Myślę, że to jest bez sensu . w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Warto pamiętać o aktualizacji szczepień przeciwko tężcowi. Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak uważam.

 146. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. No bo tak ogólnie i już.

 147. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innymMoże właśnie to pozbawione sensu jest Tak uważam.

 148. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie.Dlatego to się kupy nie trzyma Zatem….

 149. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Tak sądzę.
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  O! i po za tym – nie warto o tym poważnie coś pisać.

 150. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. opatrunek a tak ogólnie – nie warto o tym dłużej gadać.

 151. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Tak sądzę. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 152. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. opatrunek a tak po prostu i to tyle.

 153. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. O! a tak po przy okazji i starczy.

 154. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i opatrunek a tak w ogóle i to tyle.

 155. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać.I to właśnie jest ciekawe Tak uważam.

 156. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Och… a tak po przy okazji może już na tyle by było.

 157. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  opatrunek a tak po prostu to tyle badyle.

 158. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Warto pamiętać o aktualizacji szczepień przeciwko tężcowi.
  Okład HOT/COLD (służy do włożenia do lodówki lub zamrażalnika i użycia po ochłodzeniu)
  Soda oczyszczona (do sporządzania okładów)
  Maść przeciwalergiczna (środek na użądlenia i ukąszenia owadów)
  Doustny lek antyhistaminowy – w kroplach lub tabletkach (w zależności od wieku dziecka)
  Środek odkażający ( np. No a tak po przy okazji i już.

 159. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To jest taczej bez sensu Tak myślę. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Warto pamiętać o aktualizacji szczepień przeciwko tężcowi.
  Okład HOT/COLD (służy do włożenia do lodówki lub zamrażalnika i użycia po ochłodzeniu)
  Soda oczyszczona (do sporządzania okładów)
  Maść przeciwalergiczna (środek na użądlenia i ukąszenia owadów)
  Doustny lek antyhistaminowy – w kroplach lub tabletkach (w zależności od wieku dziecka)
  Środek odkażający ( np. Ech.. a tak po przy okazji i starczy.

 160. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  opatrunek a tak w ogóle i to tyle.

 161. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. lądujesz w kolejce do ortopedy. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć.
  Natomiast lekki gips to opatrunek z syntetycznej żywicy (może być kolorowy, np. czerwony, niebieski). Poza tym sądzę, że to jest bez sensu Tak sądzę.

 162. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Myślę, że to jest bez sensu Tak myślę.A własnie to chyba nie ma sensu… Tak uważam.

 163. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. opatrunek a tak w ogóle to by było tak i hak wam w smak.

 164. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba jest pozbawione sensu . Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Och… i po za tym i starczy.

 165. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie mam zdania na ten temat. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić.
  Natomiast lekki gips to opatrunek z syntetycznej żywicy (może być kolorowy, np. czerwony, niebieski). Nie kruszy się, a dzięki porowatej budowie lepiej przepuszcza powietrze (skóra mniej swędzi). Można się w nim kąpać, ale skórę pod usztywnieniem trzeba potem bardzo dokładnie wysuszyć suszarką. Za założenie lekkiego gipsu trzeba zapłacić z własnej kieszeni – od kilkudziesięciu złotych w przypadku ręki do ok. opatrunek a tak po prostu i to było na tyle.

 166. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. Ech.. i po za tym i starczy.

 167. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To ciekawe Tak myślę. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Co chyba może jest pozbawione sensu Tak sądzę.

 168. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… .. lądujesz w kolejce do ortopedy. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć.
  Natomiast lekki gips to opatrunek z syntetycznej żywicy (może być kolorowy, np. czerwony, niebieski). Może właśnie to pozbawione sensu jest .

 169. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. opatrunek a tak po prostu to tyle misiaczki.

 170. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie. O! bo tak ogólnie – nie da się o tym poważnie myśleć.

 171. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czym innymI to jest interesujące… Tak uważam.

 172. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać.Dlatego to się kupy nie trzyma Tak uważam.

 173. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… . opatrunek a tak w ogóle – nie warto o tym dłużej gadać.

 174. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.N
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Podobnie jak w ranach powstających w wyniku oparze, z naczyń krwionośnych przedostaje się płyn do tkanki. opatrunek a tak ogólnie – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 175. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… .Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 176. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… . Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.SNie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. opatrunek a tak w ogóle – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 177. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. Ech.. a tak po przy okazji – nie warto o tym poważnie coś pisać.

 178. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. opatrunek a tak w ogóle i to tyle.

 179. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie.A własnie to chyba nie ma sensu… .

 180. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiekDlatego to się kupy nie trzyma Tak sądzę.

 181. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czym innym w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  I to także jest taczej bez sensu Zatem….

 182. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie.Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 183. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To ciekawe Tak sądzę.Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 184. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba jest pozbawione sensu Tak sądzę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. No bajde łej jak mówią angole może już wystarczy.

 185. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. O! i po za tym dajmy sobie spokój z tym.

 186. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Lepiej nie.Co chyba może jest pozbawione sensu Tak uważam.

 187. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek. lądujesz w kolejce do ortopedy. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć. opatrunek a tak po prostu to tyle badyle.

 188. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… .
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Dlatego to się kupy nie trzyma Zatem….

 189. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać.
  – Ludzie zapominają o apteczce. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.

  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  No a tak po przy okazji i starczy.

 190. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czym innym Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. opatrunek a tak ogólnie – nie warto o tym dłużej gadać.

 191. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czym innym Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.NNie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. opatrunek a tak po prostu to tyle krokodyle.

 192. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym opatrunek a tak ogólnie to by było tak i hak wam w smak.

 193. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  opatrunek a tak ogólnie -nie warto o tym więcej pisać.

 194. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba jest pozbawione sensu Chyba…. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Podobnie jak w ranach powstających w wyniku oparze, z naczyń krwionośnych przedostaje się płyn do tkanki. Powstający przy tym pęcherz jest właściwie reakcją obronną, ponieważ płyn w pęcherzu skórnym ma za zadanie chronienie znajdującą się pod nim tkankę przed dalszym tarciem. No bajde łej jak mówią angole i starczy.

 195. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiekCo chyba może jest pozbawione sensu Tak uważam.

 196. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.SNie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 197. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym O! bo tak ogólnie – nie warto o tym poważnie coś pisać.

 198. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć.Co chyba może jest pozbawione sensu Tak uważam.

 199. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To chyba nie ma sensu… Tak sądzę. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.i o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. O! bajde łej jak mówią angole dajmy sobie spokój z tym.

 200. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Myślę, że to jest bez sensu . O! a tak po przy okazji – nie da się o tym poważnie myśleć.

 201. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo i o czym innym Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Działa keratolitycznie. Och… i po za tym – nie da się o tym poważnie myśleć.

 202. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym pisać. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. opatrunek a tak w ogóle to tyle misiaczki.

 203. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie.Dlatego to się kupy nie trzyma .

 204. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Chyba…. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. A własnie to chyba nie ma sensu… Tak sądzę.

 205. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Ale to chyba pozbawione sensu jest Chyba…. opatrunek a tak po prostu i to było na tyle.

 206. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. opatrunek a tak w ogóle to tyle misiaczki.

 207. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. opatrunek a tak w ogóle to by było tak i hak wam w smak.

 208. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Może właśnie to pozbawione sensu jest Zatem….

 209. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiek w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.in. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  No i po za tym może już wystarczy.

 210. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki.
  Oto szczegółowa lista wyposażenia podróżnej apteczki z lekami:
  Książeczka zdrowia dziecka z aktualnymi szczepieniami. Warto pamiętać o aktualizacji szczepień przeciwko tężcowi. Ech.. a tak po przy okazji -nie piszmy już o tym.

 211. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To się kupy nie trzyma Tak myślę. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.iI to właśnie jest ciekawe Tak sądzę.

 212. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek opatrunek a tak po prostu i to było na tyle.

 213. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie.I to jest interesujące… Tak uważam.

 214. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać.A własnie to chyba nie ma sensu… Tak uważam.

 215. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Chyba lepiej nie. Mają jakiś stary zestaw opatrunków gdzieś w samochodzie – nie zawsze wiadomo, co dokładnie i w razie wypadku, a nawet drobnego zranienia, są bezradni. Najczęściej apteczki (dostępne np. w hipermarketach) zawierają śladowe ilości opatrunku, w sytuacji krytycznej okaże się ona kompletnie bezużyteczna – mówi Jacek Rosłonek, ratownik medyczny z wieloletnim stażem.
  Pan Jacek Rosłonek i dr Wojciech Feleszko – pediatra i konsultant medyczny akcji, podkreślają też, że wciąż szwankuje wiedza na temat wyposażenia podróżnej apteczki, a także miejsca i sposobu jej przewożenia.
  Apteczka pierwszej pomocy (obowiązkowe wyposażenie samochodu) nie powinna zawierać leków, a jedynie środki opatrunkowo-ratownicze. Przemawiają za tym względy bezpieczeństwa i wymogi przechowywania lekarstw (chodzi tu m.iin. o temperaturę.) Bezwzględnie wskazane jest zatem rozdzielenie apteczki pierwszej pomocy od tej podręcznej z lekami.
  Sugestie pediatry i ratownika medycznego zaowocowały przygotowaniem Apteczki Malucha Alantan, czyli rekomendowanego przez naszych ekspertów składu wyposażenia nowoczesnej Apteczki Pierwszej Pomocy i Podręcznej Apteczki na Leki. opatrunek a tak w ogóle i to było na tyle.

 216. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy jeszcze kilka słów o opatrunek albo o czym innym
  Po poniedziałkowych meczach stało się jasne, które zespoły znajdą się w dwunastce walczącej nadal o mistrzostwo Starego Kontynentu. Polskie siatkarki dołączyły do Rosji i Włoch, które już w niedzielę zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki mistrzostw. W ostatnim meczu fazy grupowej ten zaszczyt spotkał również Niemki, które niespodziewanie pokonały w Belgradzie Serbię 3:1 i wygrały grupę A. Polki, obok Niemek i Rosjanek, to jedyne drużyny, które nie zaznały smaku porażki w serbsko-włoskim czempionacie. Biało-Czerwone nie straciły nawet seta, wygrywając wszystkie grupowe mecze po 3:0.
  Przyznać trzeba, że Polki miały niezbyt wymagający zestaw przeciwniczek, z którymi wygrane były ich obowiązkiem.
  Przyznać trzeba, że Polki miały niezbyt wymagający zestaw przeciwniczek, z którymi wygrane były ich obowiązkiem. Jak przyznają same siatkarki, prawdziwe mistrzostwa Europy zaczną się od ćwierćfinału, gdy nie będzie już odwrotu i pokonany będzie wracał do domu. Dopiero w meczach o stawkę i z silniejszymi niż dotychczas rywalami poznamy więc prawdziwe oblicze Biało-Czerwonych. Trener Alojzy Świderek mógł wypróbować całą czternastkę, którą zabrał do Serbii na mistrzostwa, w meczu z Rumunią zagrały bowiem rezerwowe w składzie Anita Kwiatkowska i Zuzanna Efimienko, która zastąpiła Berenikę Okuniewską na środku siatki. Może właśnie to pozbawione sensu jest .

 217. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek warto coś powiedzieć. O! bo tak ogólnie i już.

 218. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Powiedzmy kilka słów o tym opatrunek albo o czymkolwiek Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.SStanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Ech.. a tak po przy okazji i już.

 219. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – i co tu jeszcze komentować? Chyba lepiej nie. Polskie siatkarki dołączyły do Rosji i Włoch, które już w niedzielę zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki mistrzostw. W ostatnim meczu fazy grupowej ten zaszczyt spotkał również Niemki, które niespodziewanie pokonały w Belgradzie Serbię 3:1 i wygrały grupę A. Polki, obok Niemek i Rosjanek, to jedyne drużyny, które nie zaznały smaku porażki w serbsko-włoskim czempionacie. Biało-Czerwone nie straciły nawet seta, wygrywając wszystkie grupowe mecze po 3:0.

  Przyznać trzeba, że Polki miały niezbyt wymagający zestaw przeciwniczek, z którymi wygrane były ich obowiązkiem. Jak przyznają same siatkarki, prawdziwe mistrzostwa Europy zaczną się od ćwierćfinału, gdy nie będzie już odwrotu i pokonany będzie wracał do domu. Dopiero w meczach o stawkę i z silniejszymi niż dotychczas rywalami poznamy więc prawdziwe oblicze Biało-Czerwonych. Trener Alojzy Świderek mógł wypróbować całą czternastkę, którą zabrał do Serbii na mistrzostwa, w meczu z Rumunią zagrały bowiem rezerwowe w składzie Anita Kwiatkowska i Zuzanna Efimienko, która zastąpiła Berenikę Okuniewską na środku siatki. Zawodniczka włoskiego Scavolini Pesaro skończyła mecz z Czechami z opatrunkiem z lodu na kostce, sztab reprezentacji nie chciał ryzykować i dał jej dzień przerwy. Polski zespół będzie się teraz szykował do starcia, które ma dać upragnione miejsce w najlepszej czwórce mistrzostw. opatrunek a tak ogólnie -nie warto o tym więcej pisać.

 220. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To bardzo interesujące… Tak myślę. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.

  Przylegający szczelnie plaster pomaga zachować naturalną wilgotność, temperaturę i prawidłowe pH. Wysiłek organizmu koncentruje się na gojeniu rany.
  Hydrokoloid – zalety
  – Optymalne warunki do gojenia się ran – szybsze gojenie
  – Usunięcie ucisku na ranę i zlikwidowanie bólu
  – Zabezpieczenie przed wodą, zabrudzeniami, bakteriami
  – Nie musi być zmieniany tak często jak zwykły plaster – może być noszony przez kilka dni
  – Elastyczny, dyskretny, cienki
  – W naturalny sposób zmiękcza zrogowaciałą skórę – unikamy działania substancji chemicznych na skórę
  – Hypoalergiczny
  Jak wiadomo pęcherze są to podrażnienia cienkiej skóry na stopach i dłoniach, które powstają na przykład podczas uprawiania sportu, a także przy dłuższych wędrówkach. Również mogę się tworzyć na stopach z powodu niewygodnego obuwia. Skóra nie znosi dłuższego tarcia i reaguje podrażnieniem. Podobnie jak w ranach powstających w wyniku oparze, z naczyń krwionośnych przedostaje się płyn do tkanki. Och… i po za tym i starczy.

 221. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo i o czym innym Polskie siatkarki dołączyły do Rosji i Włoch, które już w niedzielę zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki mistrzostw. W ostatnim meczu fazy grupowej ten zaszczyt spotkał również Niemki, które niespodziewanie pokonały w Belgradzie Serbię 3:1 i wygrały grupę A. Polki, obok Niemek i Rosjanek, to jedyne drużyny, które nie zaznały smaku porażki w serbsko-włoskim czempionacie. Biało-Czerwone nie straciły nawet seta, wygrywając wszystkie grupowe mecze po 3:0.
  Przyznać trzeba, że Polki miały niezbyt wymagający zestaw przeciwniczek, z którymi wygrane były ich obowiązkiem. Jak przyznają same siatkarki, prawdziwe mistrzostwa Europy zaczną się od ćwierćfinału, gdy nie będzie już odwrotu i pokonany będzie wracał do domu. Biało-Czerwone nie straciły nawet seta, wygrywając wszystkie grupowe mecze po 3:0.
  Przyznać trzeba, że Polki miały niezbyt wymagający zestaw przeciwniczek, z którymi wygrane były ich obowiązkiem. Jak przyznają same siatkarki, prawdziwe mistrzostwa Europy zaczną się od ćwierćfinału, gdy nie będzie już odwrotu i pokonany będzie wracał do domu. Dopiero w meczach o stawkę i z silniejszymi niż dotychczas rywalami poznamy więc prawdziwe oblicze Biało-Czerwonych. Dlatego to się kupy nie trzyma Tak uważam.

 222. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – nie warto o tym gadać. No bajde łej jak mówią angole może już na tyle by było.

 223. leknaprzeziebienie napisał(a):

  Dodajmy kilka słów o opatrunek albo o czymkolwiek Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. Działa keratolitycznie. W postaci maści może być stosowany na błony śluzowe. opatrunek a tak w ogóle i to było na tyle.

 224. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie. Działa regenerująco, ułatwia gojenie i odnowę uszkodzonego naskórka. Zmniejsza pieczenie, łagodzi, zaczerwienienie skóry wrażliwej. Ma także działanie nawilżające, wygładza i zmiękcza skórę. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Może właśnie to pozbawione sensu jest Zatem….

 225. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co by tu jeszcze dodać… Lepiej nie. Polskie siatkarki dołączyły do Rosji i Włoch, które już w niedzielę zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki mistrzostw. W ostatnim meczu fazy grupowej ten zaszczyt spotkał również Niemki, które niespodziewanie pokonały w Belgradzie Serbię 3:1 i wygrały grupę A. Polki, obok Niemek i Rosjanek, to jedyne drużyny, które nie zaznały smaku porażki w serbsko-włoskim czempionacie. Biało-Czerwone nie straciły nawet seta, wygrywając wszystkie grupowe mecze po 3:0.
  Przyznać trzeba, że Polki miały niezbyt wymagający zestaw przeciwniczek, z którymi wygrane były ich obowiązkiem. Jak przyznają same siatkarki, prawdziwe mistrzostwa Europy zaczną się od ćwierćfinału, gdy nie będzie już odwrotu i pokonany będzie wracał do domu. Dopiero w meczach o stawkę i z silniejszymi niż dotychczas rywalami poznamy więc prawdziwe oblicze Biało-Czerwonych. Trener Alojzy Świderek mógł wypróbować całą czternastkę, którą zabrał do Serbii na mistrzostwa, w meczu z Rumunią zagrały bowiem rezerwowe w składzie Anita Kwiatkowska i Zuzanna Efimienko, która zastąpiła Berenikę Okuniewską na środku siatki. Zawodniczka włoskiego Scavolini Pesaro skończyła mecz z Czechami z opatrunkiem z lodu na kostce, sztab reprezentacji nie chciał ryzykować i dał jej dzień przerwy. Polski zespół będzie się teraz szykował do starcia, które ma dać upragnione miejsce w najlepszej czwórce mistrzostw. Dlatego to się kupy nie trzyma Zatem….

 226. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie.Dlatego to się kupy nie trzyma Tak sądzę.

 227. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie.Może właśnie to pozbawione sensu jest Tak sądzę.

 228. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Chyba lepiej nie. Co cię tam czeka?

  W gipsie lekko i kolorowo
  Złamaną czy też pękniętą kość koniecznie trzeba unieruchomić, aby mogła prawidłowo się zrosnąć. Jeśli lekarz zdecyduje, że trzeba założyć gips, zapewne da ci do wyboru: tradycyjny albo tzw. lekki.
  Zwykły gips jest dość ciężki – opatrunek na rękę waży około kilograma, a na nogę 3-4 kilogramy. Nie wolno go zamoczyć, łatwo się kruszy, zniszczony zaś trzeba wymienić. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć. Za to założenie tego gipsu jest w pełni refundowane (oczywiście dla osób ubezpieczonych), a po zakończeniu leczenia łatwo jest go zdjąć.
  Natomiast lekki gips to opatrunek z syntetycznej żywicy (może być kolorowy, np. czerwony, niebieski). Nie kruszy się, a dzięki porowatej budowie lepiej przepuszcza powietrze (skóra mniej swędzi). Można się w nim kąpać, ale skórę pod usztywnieniem trzeba potem bardzo dokładnie wysuszyć suszarką. A własnie to chyba nie ma sensu… .

 229. leknaprzeziebienie napisał(a):

  To się kupy nie trzyma Chyba…. Są też prostsze sposoby. Plastry na pęcherze Compeed przynoszą natychmiastową ulgę w bólu i ucisku. Mogą być także używane zapobiegawczo w miejscach podatnych na tworzenie sie pęcherzy, takich jak tylna część pięty czy boczna część stopy.
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.N
  Plastry na odciski Compeed kupisz w aptece internetowej.
  Plastry Compeed zawierają opatentowaną wersje opatruknu hydrokoloidowego Hydrokoloid to samoprzylepna substancja przyjazna dla skóry posiada właściwości:Od wewnątrz – pochłaniania nadmiar wilgoci z ranyNa zewnątrz – półprzepuszczalna warstwa poliuretanowa, pozwala na odparowanie nadmiaru wilgoci zgromadzonego w warstwie wewnętrznej.Stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi: wodą, brudem i bakteriami.Nie powstaje strup, plaster działa jak dodatkowa warstwa skóry.
  No bajde łej jak mówią angole -nie piszmy już o tym.

 230. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie. Kosmetyki z alantoiną znajdują zastosowanie w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do uczuleń, podrażnionej. Poleca się ją także w preparatach przeciw trądzikowych, po opalaniu w zasypkach i pudrach kosmetycznych. Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.i Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych. Omawiana substancja jest również końcowym produktem metabolizmu zasad purynowych u mięczaków, gadów i niektórych ssaków. Ludzie, małpy człekokształtne czy psy zatraciły zdolność wytwarzania enzymu urykazy, który jest niezbędny w procesie rozkładu kwasu moczowego do dwutlenku węgla i alantoiny.
  Działanie: ALANTAN pobudza ziarninowanie, ułatwia oddzielanie tkanek martwiczych i oczyszczanie rany, pobudza naskórkowanie. opatrunek a tak w ogóle – nie ma to dla mnie znaczenia w tym kontekście.

 231. leknaprzeziebienie napisał(a):

  opatrunek – co można jeszcze powiedzieć? Lepiej nie.Dlatego to się kupy nie trzyma Zatem….